Widok 24 – blok mieszkalny w centrum Warszawy

Widok 24 – blok mieszkalny w centrum Warszawy

Warszawa, Widok 24 – blok mieszkalny w centrum Warszawy.

Widok 24 – pod tym adresem znajdziemy blok mieszkalny, położony w ścisłym centrum Warszawy. Jeżeli za centralny punkt miasta przyjmiemy rondo Dmowskiego, czyli skrzyżowanie ulic Marszałkowskiej z Alejami Jerozolimskimi, to blok przy ulicy Widok 24 jest chyba najbliżej centrum położonym budynkiem z wielkiej płyty w Warszawie. Jest to blok 10-cio piętrowy, gdzie dwie najniższe kondygnacje przeznaczone są na cele handlowo-usługowe. Kod pocztowy budynku: 00-023.  Dzielnica: śródmieście.

Ze względu na swoje położenie, część budynku jest przekształcona w hotel.


Po lewej stronie widzimy blok przy ulicy Widok 24 w Warszawie. Po prawej stronie: nieistniejący już budynek Rotundy, w którym mieścił się Bank PKO. Zdjęcie wykonane w lutym 2017 roku – na kilka dni przed wyburzeniem budynku. W miejsce starej Rotundy stanąć ma nowy budynek, kształtem nawiązujący do wcześniejszego projektu.

blok przy Widok 24 w Warszawie, Rotunda w czasie rozbiórki - zdjęcie
Warszawa, Śródmieście

Widok na blok od strony północno-zachodniej. Po lewej stronie widać mural na kamienicy przy ulicy Chmielnej 33. Zdjęcie : luty 2017.

Widok 24, mural na ściane budynku Chmielna 33 - zdjęcie
Warszawa, Śródmieście

Informacje w portalu blokizprl.pl tworzone są na podstawie własnych obserwacji oraz informacji ogólnodostępnych. Dlatego też na stronie mogą pojawić się – i na pewno nie raz już się pojawiły – błędy lub informacje nieścisłe. Zauważyłeś błąd? Chciałbyś dodać dodatkowe szczegóły o interesującym cię bloku z wielkiej płyty? Napisz komentarz lub e-mail z poprawną informacją. Na pewno poprawimy!

Zobacz inne budynki

Font Resize