Warszawa, Universam Grochów — nieistniejący już Dom Handlowy

To nieistniejący już Dom Handlowy z czasów PRL-u, który znajdował się w Warszawie, w dzielnicy Praga Południe przy ulicy Grochowskiej 207. Universam Grochów znajdował się przy rondzie Wiatraczna i był symbolem tego miejsca.  Zbudowany w 1977 roku, przyciągał klientów z całej Warszawy, a mieszczący się obok bazarek był miejscem codziennych zakupów mieszkańców Grochowa. Budynek został rozebrany w 2016 roku.

Universam Grochów — położenie budynku:


Zdjęcie budynku Universam Grochów

Zdjęcie ze stycznia 2009 roku.

zdjecie z Domu Handlowego Universam Grochów
Warszawa, Grochów
zdjecie z Domu Handlowego Universam Grochów
Warszawa, Grochów

Zdjęcia z rozbiórki Universamu z marca 2016 roku.

Zdjęcie Universam Grochów, Praga Południe, rondo Wiatraczna
Universam Grochów

Poniżej na zdjęciu, w tle za rozbieranym budynkiem Universamu widzimy dwa bloki z wielkiej płyty: po lewej blok posiadający cztery adresy: Igańska 28, Igańska 30, Igańska 32, Igańska 34. Po prawe w tle widać blok przy Igańska 20, Igańska 22, Igańska 24, Igańska 26.

zdjęcie Universam Grochów, rondo Wiatraczna
Universam Grochów, rozbiórka

Informacje w portalu blokizprl.pl tworzone są na podstawie własnych obserwacji oraz ogólnodostępnych informacji. Dlatego też na stronie mogą pojawić się błędy lub informacje nieścisłe. Zauważyłeś błąd? Chciałbyś dodać dodatkowe szczegóły o interesującym cię bloku z wielkiej płyty? Napisz komentarz lub e-mail z poprawną informacją. Na pewno poprawimy!

Koszty mieszkania w bloku, podawane na stronie blokizprl.pl, są orientacyjnymi kosztami zakupu lub wynajmu mieszkania w danym bloku, opartymi o ogłoszenia znalezione w Internecie. Nie jest to oferta handlowa. Portal blokizprl.pl nie prowadzi sprzedaży nieruchomości.

Zobacz inne budynki

Font Resize