Warszawa, Pańska 61 — blok „Czterdziestolatka”

Pańska 61 — położenie bloku:

Informacje o budynku:

  • lata budowy: 1965 (informacja z Internetu)
  • technologia: wielka płyta
  • ilość pięter: 10
  • ilość klatek schodowych:
  • inne: blok przy Pańskiej 61 jest połączony z z trzema innymi budynkami za pomocą piętrowego pawilony handlowego, od ulicy Prostej. Budynki te maja przypisane adresy: Żelazna 40, Pańska 65, Pańska 57.

Blok przy Pańskiej 61 — historia „Czterdziestolatka”

Pańska 61 – to właśnie w tym bloku kręcono kultowy serial „Czterdziestolatek”. Przynajmniej tak twierdzą starsi mieszkańcy tego bloku, którzy pamiętają te czasy. A dokładne ustalenie adresu łatwe nie jest, bo w serialu zarówno adres jak i numer mieszkania, a nawet piętro, ulegały zmianie.  I tak, raz jest to Pańska 92 m. 161, w innym odcinku Pańska 62 m. 138, a jeszcze w innym Pańska 62 m. 137. Piętro również było „ruchome” – w jednym odcinku szóste, a w innym siódme. Po co to wszystko?  Jak twierdzą mieszkańcy, było to celowe działanie, aby zapobiec masowym wycieczkom miłośników serialu, którzy chcieliby zwiedzić mieszkanie Karwowskich.  A rzeczywistość wyglądała jeszcze inaczej: w bloku przy Pańskiej kręcono sceny które rozgrywały się na klatce, w windzie, czy tez przed budynkiem, na parkingu. Natomiast sceny w mieszkaniu kręcono w studiu przy Chełmskiej, gdzie mieszkanie z Pańskiej zostało odtworzone. Dlaczego? Bo typowe mieszkanie w bloku z wielkiej płyty okazało się za małe na aktorów i ekipę filmową.

Ciekawe linki o serialu, w nich zdjęcia, filmy budynku przy Pańskiej 61 oraz sąsiednich:

Zdjęcia budynku:

Fotografia z 2007 roku. Na pierwszym planie ulica Prosta, jeszcze przed zbudowaniem drugiej jezdni. Budynki widoczne na zdjęciu znajdują się pod adresami:

  • Pańska 57
  • Pańska 61
  • Pańska 65
blok mieszkalny, warszawska dzielnica Wola, blok czterdziestolatka, Pańska 57 Pańska 61 Pańska 65
Warszawa, Wola

Koszt mieszkania w bloku przy Pańskiej 61 (na podstawie ogłoszeń internetowych):

  • mieszkanie na wynajem, dwupokojowe, powierzchnia 37 m2 — 2100 zł/miesiąc (2017)
  • na wynajem pokój w mieszkaniu 2 pokojowym — 700 zł/miesiąc (2017)

Potrzebujesz profesjonalnej wyceny swojego mieszkania? Kliknij tutaj.


Informacje w portalu blokizprl.pl tworzone są na podstawie własnych obserwacji oraz ogólnodostępnych informacji. Dlatego też na stronie mogą pojawić się błędy lub informacje nieścisłe. Zauważyłeś błąd? Chciałbyś dodać dodatkowe szczegóły o interesującym cię bloku z wielkiej płyty? Napisz komentarz lub e-mail z poprawną informacją. Na pewno poprawimy!

Koszty mieszkania w bloku, podawane na stronie blokizprl.pl, są orientacyjnymi kosztami zakupu lub wynajmu mieszkania w danym bloku, opartymi o ogłoszenia znalezione w Internecie. Nie jest to oferta handlowa. Portal blokizprl.pl nie prowadzi sprzedaży nieruchomości.

Zobacz inne budynki

Font Resize