blok z wielkiej płyty w Warszawie, Jagiellońska 42

Warszawa, Jagiellońska 42 – blok z wielkiej płyty

Jagiellońska 42 – blok mieszkalny wysokości 11-12 pięter. Prowadzi do niego jedna klatka schodowa. W bloku znajdują się 72 mieszkania. Dzielnica Praga-Północ, osiedle Nowa Praga. Kod pocztowy budynku: 03-462. Blok został wzniesiony w latach 1962-63 według projektu Heleny i Leszka Sołonowiczów oraz Stanisława Solarskiego dla pracowników Warszawskich Zakładów Telewizyjnych.


panorama Pragi, zdjęcie, bloki mieszkalne przy Jagiellońska 42, Targowa 81, Targowa 80/82, Targowa 49/51
Warszawa, Praga

Zdjęcie warszawskiej Pragi, wykonane w styczniu 2017 roku z bloku przy ulicy Floriańskiej 14. Panorama jest zmontowana w programie komputerowym, stąd na zdjęciu mogą być pewne błędy. Bloki mieszkalne wyglądające na wielką płytę, widoczne na zdjęciu, to budynki przy ulicy:


Informacje w portalu blokizprl.pl tworzone są na podstawie własnych obserwacji oraz informacji ogólnodostępnych. Dlatego też na stronie mogą pojawić się – i na pewno nie raz już się pojawiły – błędy lub informacje nieścisłe. Zauważyłeś błąd? Chciałbyś dodać dodatkowe szczegóły o interesującym cię bloku z wielkiej płyty? Napisz komentarz lub e-mail z poprawną informacją. Na pewno poprawimy!

Zobacz inne budynki

Font Resize